ArtProjekt

Projektowanie zdalne

Wychodząc naprzeciw potencjalnym klientom mieszkającym w dalszej odległości od siedziby biura ART PROJEKT jak i tym, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdach i spotkaniach konsultacyjnych w Tarnowie, proponujemy wykonanie usługi projektowej za pośrednictwem internetu.

Zdalne projektowanie wnętrz różni się od tradycyjnego projektowania jedynie tym, że komunikacja pomiędzy klientem, a architektem odbywa się drogą emailową.

Możecie Państwo na swoim komputerze odbierać wiadomości z przygotowanymi projektami w postaci wizualizacji w plikach graficznych, propozycje mebli, kolorów, oświetlenia itp. Konsultacje przeprowadzamy poprzez pocztę elektroniczną lub telefonicznie.

Realizacja projektów architektury wnętrz przedstawia się w tym przypadku następująco:

Przed rozpoczęciem współpracy staramy się poznać Państwa oczekiwania i przedstawić zakres naszych obowiązków oraz sposób pracy. 

Na podstawie uzyskanych informacji przygotowujemy ofertę cenową. Po jej akceptacji następuje podpisanie umowy i wpłata zaliczki na konto bankowe. 

Następnie oczekujemy od Państwa przesłania informacji dotyczących projektowanych wnętrz tj.

  • opisania preferencji dotyczących aranżacji (dla ułatwienia wysyłamy stosowne ankiety do uzupełnienia, które ułatwiają szczegółowe sprecyzowanie własnych upodobań krok po kroku)
  • dostarczenia rzutów mieszkania lub domu, uwzględniających wymiary projektowanych pomieszczeń, pionów kanalizacyjnych, ciągów kominowych i wentylacyjnych, przyłączy elektrycznych, wodnych i gazowych, zdjęcia aktualnej aranżacji pomieszczeń. W wypadku braku aktualnego planu z wymiarami przesyłamy szablon w jaki sposób własnoręcznie dokonać poprawnego zwymiarowania pomieszczeń.

Potrzebne nam dane oraz poziom ich szczegółowości są uzależnione od Państwa oczekiwań, zakresu oraz rodzaju prac. Uzgadniamy to indywidualnie. Powyższe informacje możecie Państwo nam przesłać drogą elektroniczną w dowolnym pliku graficznym lub zwykłą pocztą.

Kolejnym, a zarazem najważniejszym etapem współpracy jest przygotowanie projektu koncepcyjnego, który wysyłamy Państwu w formie wizualizacji drogą elektroniczną na wskazany adres email. Po zapoznaniu się przez Państwa z naszą propozycją aranżacji, jej konsultacjach i ewentualnych sugestiach dopracowujemy projekt do uzyskania odpowiadającej Państwu wersji finalnej.

Uwzględniając Państwa uwagi opracowujemy końcową dokumentację projektową i po opłaceniu pozostałej należności za usługę przesyłamy gotowy projekt, w postaci elektronicznej lub wydrukowany na papierze.

Z uwagi na charakter usług nie prowadzimy nadzoru autorskiego nad wykonaniem projektu w miejscu inwestycji, natomiast służymy poradą na każdym etapie realizacji. Podejmując się aranżacji wnętrz na odległość bazujemy wyłącznie na materiałach i danych dostarczonych przez Państwa. Ma to ogromne znaczenie dla projektów szczegółowych, w których każdy centymetr ma duże znaczenie. W tych przypadkach, nie bierzemy odpowiedzialności za niewłaściwie z wymiarowaną przestrzeń. Nie mniej jednak nanosimy poprawki wynikające z tego typu problemów, jeśli zostaną odpowiednio wcześnie zidentyfikowane.

Istnieje możliwość dojazdu w celu inwentaryzacji projektowanych wnętrz za dopłatą stosowną do odległości od siedziby Firmy.